Международна конференция и лятно училище на ASECU Youth в Охрид, Северна Македония, 12 – 19 септември 2020 г.
Място: Охрид, Северна Македония
Период на провеждане: 12 – 19 септември 2020 г.
Организатори: Университет “Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Скопие и ASECU Youth
Форматът на събитието е научна конференция (с представяне на разработки), лекции на гост професори, провеждане на уоркшопи. Темата е “Enhancing and Managing Competitive Economics and Business Environment: Challenges for the South and Eastern European Countries and the Black Sea Region”
Цел: Представяне на констатациите от изследователски доклади и състезаване за наградата “Цекурас” за млади икономисти.
Какво ще получите?
- Трансформативен опит в обучението със студенти от Европа, Азия и др;
- Развиване на знания и придобиване на нови умения чрез взаимодействие в международна академична среда;
- Възможност за докосване до изумителната природа и историческа околност на Охрид – град под закрилата на ЮНЕСКО и Охридското езеро, едно от най-старите в света!
- Създаване на нови приятелства и дългосрочни сътрудничества в сферата на висшето образование;
- Шанс да спечелите приза за млади икономисти “Цекурас”;
Връчвани университетстки кредити за участие: 3 EC
Повече информация може да намерите тук
Такса за участие:
- EUR 90 – за студенти от университети част от асоциациата на ASECU и ASECU Youth;
- EUR 200 – за студенти от университети, които не са част от асоциацията на ASECU и ASECU Youth, но са в региона на Източна и Южна Европа и Черноморския район.
За да кандидатствате, попълнете апликационната форма като предварително следва да имате подготвени кратко CV, мотивационно писмо и резюме на Ваша разработка.
Крайни срокове:
- За кандидатстване и представяне на резюме на разработката: 30 юни 2020 г.
- За потвърждаване на финален списък на участниците: 10 юли 2020 г.
- За изпращане на пълен вариант на разработките: 15 август 2020 г.
- Представяне на пълната програма на събитието: 30 август 2020 г.
За контакт: asecu.youth.board@gmail.com
Източник: ASECU Youth
YOUTHub не носи отговорност за подбора на участници в конференцията. За повече информация се обърнете към посочения организатор.